Maca Bitkisi Faydaları | Maka Tozu Satışı | Ucuz | Fiyatları

Başlangıç » Maca ( Maka )Bitkisi

Maca ( Maka )Bitkisi

Maca ( Maka )Bitkisi

Maca (Maka) Bitkisi
 Maca (Lepidium Meyenii) deniz seviyesinin 3000-4000 metre yüksekliğindeki Peru And’larında yetişen kabarcıklı bir bitkidir. Maca, şalgama çok benzer ve geleneksel olarak öğütülerek granül bir madde olarak kullanılır. Maca kökünün kurutulmuşunun besin değerleri oldukça yüksektir ve macanın protein içerikleri esas olarak polipeptid ve amino asit formlarında bulunur. Yağ asitleri, mineraller ve vitaminler açısından da oldukça verimlidir. Bolivya ve Peru’nun yerli halkları binlerce yıl boyunca maca kökünü libido arttırıcı ve doğurganlık için kullanmışlardır.

Faydaları Neler?
 Maca bitkisi geleneksel olarak, kadın ve erkeklerdeki doğurganlığı, cinsel performansı arttırmak ve menopoz belirtilerini gidermek üzere kullanılmaktadır. Maca kökü, brokoli gibi Brassicacae familyasının diğer üyelerinden çok daha yüksek oranlarda glukozinolat içerir. Macanın doğurganlığı çoğaltan özelliklerinin, glukozinolatların hidrolize olan isotiyosiyanatların aromatikliğinden kaynaklandığı sanılmaktadır.
 Maca alkoloidleri, hipotalamus-hipofiz ekseninde, gonadal fonksiyonlarda ardarda cinsiyete uygun tepkilere neden olarak çalışırlar.
 Bir adaptojen olarak, maca, vücudun strese maruz kalmış herhangi bir bölgesini dengeler ve güçlendirir. Zihinsel ya da fiziksel, her türlü stres, hipotalamusu etkiler ve böbreküstü bezlerinin kortizol üretimine neden olur. Adaptojenler, geleneksel olarak ginseng gibi; vücudun belirsiz stres kaynaklarına uyum sağlamasına yardımcı olan bitkilerdir.
 Dr. Gloria Chacon’un yaptığı bir araştırmaya göre, macanın içindeki 4 esansiyel alkoloid, öncül hormonların düzeylerini yükseltmek suretiyle, endokrin sistemini besliyor ve düzenliyordu. Hipofiz bezi işlevini en iyi şekilde sürdürdüğünde, tüm endokrinal sistem dengeli hale gelir, çünkü, hipofiz bezi, diğer üç bezin hormon çıkışlarını kontrol eder. Peru’lu Dr. Chacon, macanın, işlevini hipotalamus hipofiz ekseni – hipofiz ve beyin arasında gerekli olan link – boyunca sürdürdüğünü düşünmekteydi. Hipofiz bezi, vücudun gereksinimlerini yanıtlayacak biçimde hormonları üretiyordu. Bu hormonlar, sonrasında, kanda, böbrek üstü bezleri gibi, vücudun diğer bezlerine doğru sirküle oluyordu.
 Maca kökleri, afrodizyak görevi görebilecek glukosinolat ve isotiosiyanatları da içerir. Macaenes, macamides, p-metoksilbenzil isotiyosiyanat gibi bu bileşenler, potansiyel cinsel güç arttırıcılar olarak sayılabilir.
 Lima, Peru’daki Universidad Peruana Cayetano Heredia araştırmacıları, 12 haftalık, çift kör, plasebo kontrollü, macanın farklı farklı dozlarının plasebo ile karşılaştırıldığı aktif tedaviyi içeren randomize bir deney düzenlediler. 21-56 yaş arası erkekler günde 3 gr. maca kullandı. Deneyin 8. haftasında, yükselmiş seksüel arzu gözlemlendi.
 Bir başka çalışma, 24-44 yaş arası 9 yetişkin normal erkeğin, 4 aylık sperm analizinde, maca kökü tablet oral tedavisini belirlemek üzere tasarlanmıştı. 9 erkek, 4 ay boyunca maca tabletleri (1500 ya da 3000 mg/günlük) kullandılar. Sperm analizi; World Health Organization’ın rehberliğine bağlı kalınarak yapıldı. Serum luteizan hormonu, folikül uyarıcı hormon (FSH), prolaktin, testosteron ve estradiol düzeyleri deney öncesi ve sonrasında ölçüldü. Deney, sperm hacmi yükselmesi, ejakülasyon başına sperm sayısı, hareketli sperm sayısı ve sperm hareketliliğinde önemli yükselmeler kaydıyla bitirildi.
 Macanın libido ve doğurganlık üzerindeki etkilerini insanlar üstünde deneyen ilk çalışma, Peru’da uygulanmış, ve Asian Journal of Andrology dergisinde yayınlanmıştır. Çalışma bilgisi, macanın cinsel isteği %180, sperm sayısını da %200 oranında arttırdığını göstermiştir.

maca-maka-bitkisi-satilik-tozu-faydalari-fiyati-ucuz-pahali-fiyatlari87

maca-maka-bitkisi-satilik-tozu-faydalari-fiyati-ucuz-pahali-fiyatlari87


maca bitkisi satış, maca kapsül maka bitkisi hapı, maca bitkisi nasıl kullanılır, maca bitkisi faydaları, maca bitkimaca bitkisi fiyatı, maca bitkisi satış, maca bitkisi nerede bulunur, maca maka bitkisi hapı, maca bitkisi tohumu, maca bitkisi nasıl kullanılır, maca bitkisi faydaları, maca tozu fiyatı, maca kapsülsi yan etkileri, maca maka bitkisi,  maca fiyatı, maka bitkisi ve diyabet, maka kökü, maca bitkisi hapı fiyatı, maca bitkisi maca bitkisi yan etkileri, maca bitkisi nerede bulunur, maca bitkisi satın al, maca kökü satın al, maca bitkisi nerede bulunur , maca bitkisi satış, maca bitkisi fiyatı,  maca maka bitkisi hapı, maca bitkisi, faydaları, maca bitkisi tohumu, maca bitkisi kullananlar, maca bitkisi nasıl tüketilir, maca kapsül

maca bitkisi : maca bitkisi, maca bitkisi fiyatları : maca bitkisi fiyatları, maca bitkisi faydaları : maca bitkisi faydaları, maka bitkisi : maka bitkisi, maca bitkisi : maca bitkisi, maca bitkisi fiyatları : maca bitkisi fiyatları, maca bitkisi nasıl tüketilir : maca bitkisi nasıl tüketilir, maca bitkisi nerede bulunur : maca bitkisi nerede bulunur, maca bitkisi satın al : maca bitkisi satın al, maca bitkisi faydaları : maca bitkisi faydaları, maca tozu nerede satılır : maca tozu nerede satılır
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: